GR | EN | TR
linkedinGRtwitterGRfacebookGR

 

header-nea.jpg

HABERLER

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23-25 May 2019 - CEPI THESSALONIKI 2019

MEL S.S.A. has the honor to organize, welcome and host the annual conference of the European Association of Cartonboard Manufacturers (CEPI Cartonboard), the largest in the industry for 2019.

With over 490 European companies being represented, this conference is the ideal opportunity to exchange creative ideas and present new technological applications that meet the challenges of the future for the paper industry.

Mukavvadan Hikayeler

Macedonian Paper Mills’in ‘MELima mas’ adlı Kurumsal Sosyal Sorumluluk programı kapsamında görsel sanatlar sanatçısı Manolis Charos, 15 Mayıs - 15 Temmuz 2017 tarihleri arasında ‘Ezop Masalları: Mukavvadan Hikayeler’ adlı bir sergi düzenledi. Casa Bianca- Selanik Belediye Galerisinde düzenlenen sergi, sanat tarihçileri Giannis Bolis ve Domna Gounari’nin küratörlüğünde gerçekleşti. Sayısız resimli eser ve yayında geçen masalların tasvirlerini araştırıp inceleyen Charos, insan karakterlerine ve seslere sahip hayvanların ana karakterler olarak kullanıldığı ve bu şekilde çok boyutlu bir duygu iç dünyasının ortaya konduğu bütünleşik bir dekor sayesinde iki ve üç boyutlu mukavva kompozisyonlar sundu. Gösterinin ana amacı, çocukların bilgilendirilmesi, yaratıcılıklarının ve hayal güçlerinin canlandırılması ve geri dönüşümün önemi hakkındaki farkındalığın artırılması olduğundan sergi kapsamında sahnelenen eğitim faaliyetlerine 1000’i aşkın öğrenci katıldı. Ayrıca bilhassa sunumun etkisini geliştirmek adına mukavvanın üzerine büyük bir de taslak kopya ekleyen sanatçı böylece genç ziyaretçileri imgesel bir sanatsal ‘oyuna’ davet ederek katılımcıların taslağı tamamlarken yaratıcı ifadeyi eğlenceli bir şekilde deneyimlemesini sağladı. 

Selanik Konser Salonunda 50. Yıl Dönümü Etkinliği

Macedonian Paper Mills SSA (MEL), 6 Kasım 2017 tarihinde Selanik Konser Salonunda gerçekleştirilen özel bir etkinlikle kuruluşunun 50. yıl dönümünü kutladı.

Konukların, şirketin 50 yıllık tarihindeki önemli olaylardan bazılarını görme şansı bulduğu bu sıcak ve duygu dolu gecede şirketin yaratıcı bugünü ile dinamik geleceği vurgulanırken aynı zamanda ‘MELima mas’ (Meselemiz) başlıklı Kurumsal Sosyal Sorumluluk programı kapsamında yürütülen faaliyetlere ilişkin bir de sunum yapıldı.

Geceye katılan Çevre ve Enerji Bakanı Yardımcısı Sokrátis Fámellos, Kuzey Yunanistan Sanayi Federasyonu (SBBE) Başkanı Athanasios Savvakis ve MEL CEO’su Efthimios Nalmpanis etkinlikteki baş konuşmacılar arasındaydı. 

Etkinliğe ayrıca hükümet temsilcileri, meslek örgütleri, kamu kuruluşları ve konsolosluk temsilcileri, iş ve sanayi çevrelerinin temsilcileri ile çalışanlar ve basın mensupları da katıldı.

Gecenin sunuculuğunu ise Christos Georgiou’nun yönetmenliğinde Yunanistan’ın ünlü aktörü Odysseas Papaspilopoulos üstlendi.

Etkinlik ayrıca caz ve swing müziğin başarılı ismi Penny Baltatzi ve grubunun performansına sahne oldu. 

PAK GRUP 5. Yılını Kutluyor

Macedonian Paper Mills (MEL) şirketinde sahip olduğu %100 iştirak payıyla Yunanistan’daki varlığının beşinci kilometre taşına ulaşan PAK Grup, ilk etapta MEL yönetimi tarafından hazırlanan ve sonrasında PAK onayından geçen 20 milyon Euro tutarındaki beş yıllık yatırım planını yerine getiren tek Yunan mukavva üreticisi olarak görülüyor.

Planın başlangıçtaki kilit hedefleri:
- Yaklaşık 2 milyon Euro tutarında bir yatırımla 17.000 m3’lük bir kapasiteye sahip bir biyolojik su arıtma tesisinin yapımı, kurulumu ve işletimi ile şirketin çevresel ayak izinin iyileştirilmesi.

-2.5 milyon Euro tutarında bir bütçe ve 20 MW’lik bir kapasite çerçevesinde bioyakıtla çalışan bir buhar üretim tesisinin kurulmasıyla ısıl enerji üretim maliyetinin önemli ölçüde düşürülmesi.

-1.2 milyon Euro’luk bir bütçeye sahip son teknoloji ürünü MSK ambalaj hattının satın alınması ve 2013-2016 döneminde toplamda yaklaşık 4 milyon Euro’nun harcandığı bir dizi diğer girişimle nihai ürün ambalajlama sisteminin iyileştirilmesi.

Şirketin bu dönemde kaydettiği ilerleme ve dört yıl içerisinde yapılan yatırımların meyveleri, 2016 Eylül ayında Grubun İstanbul’daki merkez ofisinde gerçekleştirilen genel toplantıda söz konusu yatırım planının derhal tamamlanması adına hissedarların izninin alınması noktasında MEL’in elini güçlendirmiştir. Bu anlamda kalitenin iyileştirilmesi ve özellikle de tesisin üretim kapasitesinin %20 düzeyinde artırılması amacına yönelik mukavva üretim hattının önemli bir kısmının modernize edilmesi 11.6 milyon Euro’luk bir yatırım gerektirdi. Bahsi geçen iyileştirmenin, şirketin maliyet yapısına dair sayısız yarar getirmesinin yanı sıra ciroyu da 15 milyon Euro kadar artırması bekleniyor.

İLETİŞİM


 

GEZEGENIMIZE KARŞI SORUMLULUKLARININ FARKINDA OLAN BIR ŞIRKET

 

contact1ok.jpg

MEL HABERLER


 

Yenilikleri takip etmek için sitemize üye olun.

linkedintwitterfacebook
footer2
footer ask EN2

Bu web sitesi çerez kullanıyor

 «Sizlere mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek amacıyla web sitemizde çerez kullanmaktayız www.melpaper.com adresini kullanarak bunların kullanımını kabul etmektesiniz.»